Хелловін з дитиною
Хелловін з дитиною

Як провести Хелловін з дитиною?

Історія свята

 

Спочатку Хелловін святкувався в Америці та західній Європі, проте завдяки глобалізації свято поширилося і в інші країни світу, а також дійшло і в наші краї. Відзначають Хелловін щороку в ніч проти 31 жовтня напередодні Дня Усіх Святих. Перші згадки слова «Хелловін» з’явилися ще в XVI столітті, виникло воно як скорочення англійської форми фрази «Вечір усіх святих» (All-Hallows-Even)

 

Цей день вважався найжахливішим у році, згідно з повір’ями, саме в цей день нечисть і злі духи пробираються на землю, а для захисту від них люди надягають страшні костюми, або ставлять у хаті «світильник Джека» — вирізьблене з гарбуза лякаюче обличчя. Крім цього в цей день влаштовували ворожіння, жертвопринесення тварин, і кожен мав принести до свого дому частинку священного полум’я, щоби розпалити їм своє зимове вогнище.

 

Хелловін у наші дні

У наш час свято Хелловін стало міжнародним, однак його виникнення і традиції сягають давніх кельтів Шотландії та Ірландії, які святкували жнива і день мертвих.

Багато дослідників припускають, що свято має язичницьке коріння, оскільки воно походить від Савіна (від Samhain – кінець літа) – свята, яке відзначали всі народи островів Британії.

Хэллоуин кельты

Стародавні кельти зазвичай ділили рік на 2 частини, темну і світлу. Після завершення світлої частини (літа), і настання темної (зими) вони традиційно влаштовували свято. Християнські ченці сприяли тому, що свято почало сприйматися як темне язичницьке, записи ченців про нього датовані Х-ХІ століттями. Проте, вже у VIII столітті День усіх святих приходить на зміну Савіну, а змішання обрядів кельтів та язичників стають основою нинішньому Хелловіну.

Звичай «вимагати солодощі» в ніч на 31 жовтня з’явилася лише близько XVI століття, на той час цим займалися не тільки дітлахи, а й дорослі люди. У ті часи було заведено ходити від одного будинку до іншого, одягнувши маски з тканини. Тематичні святкові костюми, і «світильник Джека» з’явилися лише ближче до ХХ століття.

Хэллоуин с ребенком

У наші дні святкування Хелловін найбільш поширене в Канаді, США, Великобританії та Ірландії. І хоча свято не визнане на державному рівні, воно популярне не менше, ніж Різдво.

З традицій збереглося створення світильників з гарбуза (в якому вирізають страшне обличчя і ставлять свічку, що горить), Так само прийнято вбиратися в костюми, які тепер не обов’язково повинні бути застрашуючими. А дітки в костюмах ходять по хатах та з криками “Treat or trick!” (Пригощати або хитрувати) випрошують ласощі.

 

Як провести Хелловін з дитиною

Безумовно, комусь свято припало «до душі», інші вважають його «чужим» і не дуже прагнуть відзначати. А поки суперечки продовжуються, ми пропонуємо деякі ідеї, як можна провести це свято у вигляді веселої гри-карнавалу зі своїми дітьми, оформити будинок та стіл у стилістиці Хеллоуїна (тут не обійтися без фантазії), та повеселитися від душі!

Хэллоуин с ребенком

Минаючи вірування кельтів, і моторошні передісторії, Хелловін – час для веселощів! =) Та й провести Хелловін з дитиною – тематичне домашнє свято (що актуально в умовах карантину) досить легко! Разом з дітьми можна спланувати веселі вбрання та образи, приготувати «моторошні» смаколики, виготовити жартівливі вироби та прикраси для створення святкової атмосфери будинку.

 

Костюми

Якщо ви не готові витратитися на тематичні вбрання для свята, одяг на Хелловін можна підготувати самостійно, зібрати образ із підручних матеріалів, або взяти костюм в оренду. Якщо ж ви не хочете переодягатися цілком, тематичні аксесуари – чудовий вихід.

Хэллоуин с ребенком

Обідок з ріжками, чорний плащ із звичайної тканини, та білі «ікла» — і ось уже перед вами сам «граф Дракула»!

Для не менш популярного костюма «Відьмочки» достатньо підготувати накидку з тканини, гострокінцевий капелюх (можна змайструвати з фетру чи паперу), темні колготи та сукню. Не менш цікавим аксесуаром стане мітла чи сумочка у вигляді гарбуза.

Хэллоуин с ребенком

Без особливих витрат для дитини можна змайструвати костюм кажана. Для цього вам знадобиться одягнути малюка в чорний одяг і пришити крильця з картону або іншого матеріалу, що тримає форму. А для образу скелета чи кощія досить намалювати крейдою кістки на чорній футболці та штанях.

Таким же чином можна вигадати і масу інших образів, минаючи стереотипні «моторошні», якщо вони вам не до душі.

 

Манікюр та грим

Якщо ви хочете налякати оточуючих, не обійтися без макіяжу, що доповнює образ. Це під силу будь-кому, навіть якщо ви не візажист. Найпростіші варіанти – це бліда шкіра, темні кола, стрілки, павутиння, червоні потеки біля рота чи очей.

Якщо ви противник макіяжу — можна купити готову маску, особливо цей варіант пыдходить для дитини.

Хэллоуин с ребенком

Для дівчаток та їх мам гарною ідеєю буде незвичайний манікюр з дизайном. Нігті можна пофарбувати чорним або криваво-червоним, намалювати павука, гарбуз або череп (а можливо скористатися готовими наклейками), все на що вистачить фантазії!

 

Інтер’єр

Для Хеллоуїну з дитиною варто задуматися про оформлення квартири. Можна розвісити гірлянди з летких мишок або кумедних привидів (легко змайструвати з тканини). Розвісити «павутину», вирізати світильник із гарбуза або змайструвати з прикрашених баночок, намалювати обличчя на надувних кульках, або прикрасити поверхні тематичними наклейками (які легко видалити після свята).

Хэллоуин с ребенком

У нас ви можете замовити іграшки до свята, написавши майстру на Facebook.

«Світильник Джека», вирізаний з гарбуза, про який ми вже говорили раніше — не менш важливий атрибут Хеллоуїна. Виник він з легенди про хитрого Джека, якому вдалося зловити в пастку самого диявола. Після цього страждальцеві довелося тинятися по землі в пошуках притулку, висвітлюючи собі дорогу саморобним ліхтарем. Такий атрибут можна вирізати із гарбуза самостійно, або купити готовий у магазині. Світильник буде корисним на прогулянці з друзями або якщо ви вирішите сходити на свято.

 

Меню

Для проведення Хелловін з дитиною будинку слід планувати, як ви накриватимете стіл і чим нагодувати ваших вампірчиків з відьмочками. Діти напевно оцінять святкові тарілки, склянки та скатертини у стилі Хеллоуїна, які створять необхідну атмосферу.

Хэллоуин с ребенком

Меню також можна обіграти в стилі свята: томатний сік або суп, чорний рис та інші дрібниці. Дитяче захоплення можуть викликати так само печиво у вигляді пальчиків, комах, очей, або прикраси смакоти тематичними малюнками.

Хэллоуин с ребенком

Мармеладні хробаки, павуки з маслин, вирізані з сиру обличчя. Випічку можна оформити у формі котиків, черепів або кажанчиків.

Фрукти можна викласти на блюді у вигляді гарбуза. Навіть улюблену карамель на паличці можна подати у вигляді привида, загорнувши цукерку в білий фантик якомога більше і обмотавши ниткою.

Хэллоуин с ребенком

У Aledel Beads ви можете замовити тематичні іграшки або улюблених персонажів до свята.

Озброюйтеся ідеями, натхненням та веселого усім святкування Хеллоуїна! ;-))

Плюшева зайка

Плюшева зайка Софі

Плюшева зайка Софі — перша робота після народження нашої донечки. Вухаста модниця для маленької принцеси, а м’якенький плюш робить іграшку…

Плюшева лиса

Плюшева лиса Аліса

Що сказати, ну дуже вже люблю я лисиць (ще з дитинства їх постійно малювала, але чомусь лише в сукнях та…