Восьминіг для недоношених діток
Восьминіг для недоношених діток

Восьминіг для недоношених діток

Сьогодні хочемо розповісти вам про соціальний проект, який допомагає зовсім крихітним (недоношеним) діткам, що з’явилися на світ раніше строку.

 

Таких дітей ласкаво називають поспішайками, народжені з вагою від 500 грам до 2 кг. їм доводиться буквально виборювати життя!

 

Раніше я вже чула про чудо-восьминіжків, яких в’яжуть для таких малюків.

В'язання для недоношених діток

І ось настав час, коли стало дуже цікаво взяти участь у даному проекті, і я приступила до пошуку. Шукала для початку людей, які цим займаються, дізналася про Клуб «28 петель», що існує по всьому світу.

 

Виявилося, волонтери в’яжуть для діток далеко не лише восьминіжків, а й шкарпетки, кофточки, шапочки та пледики (зі 100% вовни)

 

Такі теплі набори БЕЗКОШТОВНО передаються до відділень для недоношених діток у пологових будинках, дитячих лікарнях та перинатальних центрах.

 

Такі речі допомагають малюкам почуватися комфортно і швидше відновлюватися.

 

Як взяти участь у проекті

Допомогти, за бажання, може кожен!
Якщо ви з України — на Facebook можна приєднатися та дізнатися більше про Клуб «28 Петель. Україна»

 

В інших країнах, гадаю, можна пошукати в інтернеті «клуб 28 петель». Волонтери приймають допомогу як готовими виробами, так і пряжею (100% шерсть і 100% бавовна). Організовуються цілі клуби за інтересами, де вас можуть навчити в’язати, якщо ви цього ніколи не робили!

 

Диво-восьминіжки

Восьминіг для недоношених діток
Якщо говорити про восьминіжки, то придумали їх у Данії, одна жінка зв’язала таку іграшку для своєї дитинки, яка народилася раніше строку, поклала йому в ліжечко.

 

Малюк почав вивчати іграшку ручками, ставав спокійнішим і набирав вагу.

 

Лікарі звернулися до жінки з проханням зв’язати ще одного восьминога, і поклали його іншому малюкові, ефект не забарився!

 

Завдяки такій іграшці дітки поводяться спокійніше, відволікаючись на іграшку, вони вже менше смикають трубочки, необхідні для підтримання їх життєдіяльності, граючи з щупальцями восьминіжка, що нагадують пуповину.

 

Це відкриття почало поширюватися далі, зацікавивши лікарів та інших лікарнях.

Восьминіг для недоношених діток
Проект поширився і в інших країнах, його підтримали волонтери Голландії, Швеції та Бельгії, а згодом і в Україні, Білорусії, Росії, Казахстані та інших країнах світу.

 

Крім восьминогів також в’яжуть і інших персонажів, головна особливість такої іграшки — довгі спіральки, що нагадують дітям пуповину мами.

 

Можна зв’язати, наприклад, моркву, ракету, сонечко і багато чого ще, на що вам вистачить фантазії!

 

Як виготовити «чарівного» восьминога?

 

Якщо ви хочете зв’язати восьминіжка для малюка – до таких іграшок безумовно є певні вимоги, тому що діти ще зовсім малі та беззахисні!

 

Для в’язання використовується тільки чиста 100% бавовна, майстри рекомендують пряжу Alize Bella, 50гр/180м, для своїх робіт я взяла саме таку, для неї підійдуть гачки №2-2,5.

Восьминіг для недоношених діток
Так як у мене потрібного розміру не було — знову-таки, ґрунтуючись на відгуках майстрів, придбала собі №2,5, тому що їм в’язати зручніше.

 

Як наповнення слід використовувати якісний холлофайбер (так само доступний в магазинах рукоділля), а також обов’язково зашити його в захисний мішечок.

 

В інтернеті я знайшла варіанти, коли майстри використовують капрон (шкарпетки або колготи), але безпечнішим для діток мені здався інший варіант – це звичайна бавовняна тканина.

 

На просторах інтернету можна знайти безліч описів і майстер-класів зі створення таких іграшок, але мені здався найбільш оптимальним цей відео-урок.
Восьминіг по ньому в’яжеться цільною іграшкою, не потрібно витрачати час на зшивання окремих деталей. Якщо ж у вас зовсім мало досвіду у в’язанні – можливо, варто пошукати більш детальні уроки.

Восьминіг для недоношених діток
По оформленню в цілому, очі з ротиком нашому восьминогу не дуже потрібні, так як він грає іншу роль, але майстри звичайно роблять певний декор на свій розсуд. Мені, наприклад, дуже сподобався мінімалістський варіант – вишиті сплячі очі (мої роботи на фото).

 

Важливо, щоб іграшка була БЕЗПЕЧНА! Всі деталі іграшки повинні бути міцно пришиті, в жодному разі не використовуються швейна фурнітура та гудзики!

 

До речі, ця іграшка дуже корисна і для доношених дітей! Адже, беручи її в ручки, і граючи «щупальцями» малюк розвиває дрібну моторику, тренуючи пальчики, що дуже важливо і для загального розвитку малюка, і безпосередньо впливає розвиток мовлення.

 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, там ви можете дізнатися про останні новинки, і при бажанні замовити подібну іграшку у майстра.

Плюшева зайка

Плюшева зайка Софі

Плюшева зайка Софі — перша робота після народження нашої донечки. Вухаста модниця для маленької принцеси, а м’якенький плюш робить іграшку…

Плюшева лиса

Плюшева лиса Аліса

Що сказати, ну дуже вже люблю я лисиць (ще з дитинства їх постійно малювала, але чомусь лише в сукнях та…