Інтер'єрні іграшки
Інтер'єрні іграшки

Інтер’єрні іграшки

Призначення інтер’єрних іграшок

 

Інтер’єрні іграшки – це декор, що повертає нас до найтепліших і найрадісніших миттєвостей нашого життя.

 

Майже кожен з нас хотів би, хоч на хвилинку повернутися в дитинство. Відчути ту саму дитячу радість і щастя, знову побачити добру мамину посмішку і послухати розповіді тата, з’їсти пиріжок бабусі і покататися на каруселі.

 

І хоч ми вже не діти – наявність у вашому домашньому декорі барвистих та стильних іграшок не лише вдало його доповнить, а й налаштує на позитивні думки та емоції.

 

Котики та зайці в інтер’єрі

 

Граціозні та витончені, іграшки чарівним чином поєднуються навіть із найсерйознішими інтер’єрами у стилі класики або модерну, додають тепло у просторі квартири-студії, а іноді знаходяться навіть у кабінетах серйозних начальників. І це пояснюється не лише бажанням знайти віддушину у нескінченній боротьбі за успіх, а й відповідність стилістичному оформленню інтер’єру.

Люди створювали іграшки своїми руками за всіх часів:

Інтер'єрні іграшкиЗа часів бароко неймовірно популярними були інтер’єрні ляльки з порцеляни, у чудових пишних сукнях;

 

У період класицизму російські царівни захоплювалися створенням своїми руками кошенят і зайчиків;

 

У сучасному ж мистецтві стали переважати нестандартні витягнуті форми, як Тільда або серйозні сови – містичні фігури-талісмани, які залучають у життя свого власника гроші та удачу.

 

А останнім часом у моду все більше входять в’язані іграшки, про Амігурумі ми вже писали в окремій статті і трохи торкнемося далі.

 

Саморобні іграшки так само стають чудовим подарунком! Сучасні вироби ручної роботи чудово вписуються в будь-який стиль інтер’єру, а основним критерієм для вибору можна вважати лише привабливість та інтерес одержувача такого подарунка до якогось із видів тварин.

 

Здавна люди прикрашали свої будинки інтер’єрними іграшками. На відміну від звичайної іграшки – це функціональніша річ.

 

Звичайна іграшка призначена лише для того, щоб нею грати, а решта часу може валятися, де завгодно. Інтер’єрна ж іграшка прикрашає собою будинок, нею можна пограти, але водночас це предмет декору.

 

Тут може виникнути питання, навіщо заморочуватись? Взяв будь-яку іграшку, повісив собі на стіну – ось і інтер’єрна іграшка! Але все не так просто.

таку іграшку насправді характеризує низка ознак:

Інтер'єрні іграшки Тільда

— Найперше – це естетичність такої іграшки.
— Потім така іграшка створена саме з метою прикраси будинку.
— І насамкінець – інтер’єрну іграшку відрізняє особливий стиль.

 

Підвищена естетичність може бути досягнута якістю виготовлення інтер’єрної іграшки, а також за рахунок використання в ній більш дорогих матеріалів, ніж для ігрової.

 

Мета, з якою створюється іграшка, так само важлива, адже якщо вона створюється під певний інтер’єр – то й настрій можна підібрати та розрахувати. У такому разі інтер’єрна іграшка буде «на своєму місці», справжнім елементом декору!

 

Напевно, ви звертали увагу на іграшки, які виглядають як нісенітниця. Ймовірно, мета їх створення була абсолютно іншою.

 

Що стосується стилю інтер’єрної іграшки – він досить специфічний, у порівнянні з «лялькою Барбі» інтер’єрна іграшка відрізняється наявністю мінімуму деталей та максимумом гармонії. Адже призначення такої іграшки – прикрашати вашу оселю, а не розлякати гостей.

 

Безумовно, людям подобається оточувати себе гарними, приємними для ока речами. У наші дні існує багато варіантів для створення унікального інтер’єру. Крім дизайнерських рішень в обробці, меблях і декорі певного стилю будинок цілком може оживити і прикрасити інтер’єрна іграшка.

 

Таким чином, інтер’єрна іграшка:

— створюється для прикраси приміщення, а не для гри
— може підкреслити дизайн
— має більш детальне опрацювання деталей
— відображає настрій будинку та його власника

 

Відповідно до задуму автора інтер’єрна іграшка може бути будь-якою: реалістичною, мініатюрною, текстильною, шарнірною, в’язаною, з використанням пластики і т.д.

 

Якщо говорити про жанри, то тут також можна дати волю своєї фантазії: реалізм, фентезі, бароко, мінімалізм і т.д.

 

Портретна лялькаІнтер’єрна лялька може стати ідеальним рішенням для прикраси не тільки дома, але і стати «родзинкою» в оформленні ресторану, кафе, магазину, салону краси або фітнес-клубу!

 

Наприклад, лялька-перукар для салону краси, або струнка підтягнута спортсменка для фітнес-залу, а чому б і ні?

 

Такий декор може стати «візитною карткою» закладу та завжди привертати увагу як дорослих, так і маленьких клієнтів.

 

Смішні та забавні, м’які та зворушливі інтер’єрні іграшки одним своїм виглядом піднімають нам настрій та дарують відчуття комфорту.

 

Важливо тільки розуміти, що якщо йдеться про дітей, можливо варто звернути увагу на більш практичні речі. І якщо вам буде шкода, що дитина може зіпсувати таку іграшку в процесі гри — варто розміщувати їх в інших приміщеннях, де вам простіше забезпечити її збереження.

 

Більшість таких персонажів із повсті, тканини, хутра чи пряжі створюються вручну. І також вручну вони вишиваються, фарбуються, доповнюються різноманітними елементами декору. Щоб створювати інтер’єрні іграшки своїми руками, потрібні не тільки вміння тримати в руках голку з ниткою, але і мати художню уяву, вміти створювати не тільки форму, але зміст. Наділити іграшку мімікою, яка надає іграшці унікальності.

 

У створенні декору використовують не тільки шиття з в’язанням, вироби можуть бути зліплені з глини, складатися з паперу (пап’є-маше), а також можуть використовуватися каміння, крупи, дерево, дрібні черепашки та інші матеріали.

 

А де ж розміщувати всю цю красу?

Іграшки на книжковій полиціКнижкова шафа або полиця – одне з підходящих місць.

 

Іграшкова тваринка досить солідно виглядатиме на фоні книг, а його очищення можна проводити разом із прибиранням книг (де зазвичай накопичується пил)

 

Тумбочка — ще одне з місць, яке необхідно задіяти! Розмістити тут краще іграшку, яка викликає у вас позитивні емоції. Прокинувшись з ранку і побачивши яку — у вас одразу покращиться настрій.

 

Деякі іграшки можна розмістити на своєму робочому столі навіть в офісі, адже в непростий робочий день вони можуть підбадьорити вас своїм виглядом.

 

Лялька в інтер’єрі

 

В наші часи лялька в інтер’єрі далеко не рідкість. Це викликано тим, що подібна іграшка дуже ефектно і гармонійно може вписатися в інтер’єр, створюючи затишок і тепло в будь-якому будинку.

 

Компоненти дизайну можуть підбиратися різноманітні. Важливо їхнє гармонійне поєднання з інтер’єром. Найбільшою популярністю користуються ляльки, виготовлені вручну. У інтер’єрній іграшці цінується не лише зовнішня привабливість, але й її образ, характер. Авторські роботи завжди мають свій особливий стиль і своєрідну магію.

 

У наші дні рукотворна лялька може бути пошита з текстилю, виконана з фарфору, або зв’язана з використанням спиць або гачка. І тут не так важливий матеріал, як душа, яку автор вкладає у свій витвір.

 

Проте значним стає те, як ви сприймаєте ляльку. В інтер’єрі варто використовувати тільки ті речі, які вам справді подобаються, і які надалі можуть стати частиною вашого життя.

 

Варіанти використання іграшок удома

Портретна лялька

Лялька може бути наділена рисами дорогої вам людини, таку іграшку називають портретною.

 

Такі ляльки майстер виготовляє індивідуально, найчастіше по фото людини.

 

Схожість ляльки з вашим другом або родичем може бути повною, або вона може бути наділена окремими рисами, властивими тільки цій людині. У декорі портретної іграшки майстер може використовувати будь-які елементи та матеріали.

 

Найбільш реалістичними вважають фарфорових ляльок, створені майстрами образи дуже правдоподібно передають пронизливість погляду та міміку обличчя, емоції, настрій і навіть переживання. В наш час у тренді природність.

 

Щоб лялька могла стати не просто декором, а частиною сім’ї, своєрідним оберегом будинку – вибирати її потрібно керуючись лише своїми внутрішніми відчуттями.

 

Інтер’єр та м’які іграшки

 

Не рідко після серйозного ремонту у нас з’являється почуття, ніби у будинку чогось не вистачає. На перший погляд все зроблено чудово, оздоблення стін, меблі, добірка колірних рішень тощо. Проте чогось ніби не вистачає, є якась порожнеча.

 

Інтер'єрні іграшкиВпоратися з цим досить просто, достатньо додати в інтер’єр м’які іграшки.

 

Але до підбору іграшок варто поставитися серйозно, і головне не перестаратися.

 

У наш час м’які інтер’єрні іграшки бувають найрізноманітніших кольорів, але для інтер’єру більше підходять спокійні відтінки, такі як бежевий, сірий або білий.

 

Вони допоможуть пожвавити обстановку, але в той же час не відволікатимуть на себе занадто багато уваги. Наприклад, плюшевий ведмедик радуватиме погляд, і своєю милою зовнішністю даруватиме вам відчуття спокою після непростого робочого дня.

 

А якщо такий персонаж своїми рисами нагадуватиме вам про кохану людину, то він стане для вас просто безцінним. Так само подарована дорогою людиною іграшка може стати незамінною частиною вашого житла, випромінюючи доброту, тепло та світло.

 

М’які іграшки формують атмосферу благополуччя та тепла у вашому будинку, безумовно характеризуючи господаря квартири як добру та безкорисливу людину.

 

Інтер’єр та в’язані іграшки

 

Неймовірно популярними для прикраси інтер’єру в наш час стають в’язані іграшки. Вони створюють атмосферу затишку та тепла. Раніше такі іграшки створювали через дефіцит інших, або брак коштів, проте тепер – це ціле мистецтво!

 

В’язані інтер’єрні іграшки можуть бути виготовлені у вигляді звірів, побутових предметів і т.п. Однак, навіть у здавалося б простого в’язаного чохла для кухля можуть бути виразні очі та чарівна посмішка, все залежить від настрою та старань майстра.

 

Інтер'єрні іграшкиНаприклад, в’язаних зайців вважають символом домашнього затишку та тепла, а спокійні пастельні відтінки пряжі зігріють атмосферу своєю простотою та променистістю.

 

При створенні в’язаної іграшки автор продумує кожну деталь, підбираючи їй образ і гардероб те щоб вона гармонійно виглядала в інтер’єрі.

 

Така іграшка завжди викликатиме захоплення та щирі посмішки. Можливо, ви знайдете в ній свої риси або риси близьких людей, адже іграшка уособлює те, що саме ви в неї вкладаєте. Її образ спочатку зароджується саме у вас у голові, а вже після вдихає життя у просту в’язану річ.

 

Кухню цілком можна прикрасити в’язаними овочами чи фруктами, такі яскраві привабливі предмети внесуть у будинок атмосферу літнього тепла та свята. Милуючись ними, можна відчути вагу, аромат та соковитість справжніх фруктів або овочів.

 

Aledelbeads — портал про творчість, на нашому сайті ви можете знайти приклади в’язаних іграшок, виготовлених майстром, а також можна оформити індивідуальне замовлення, приєднавшись до нашої сторінки на Facebook, ми завжди раді гостям! 😉

 

Інтер’єрні іграшки з дерева

 

Іграшки з дереваДерево – гарний, теплий матеріал із багаторічною історією. Але для створення іграшок з дерева просто необхідні деякі вміння, навички та інструменти.

 

Інтер’єрні іграшки з дерева знайшли своє застосування у дітей, їх нерідко використовують для декору в інтер’єрі. Найчастіше зустрічаються елегантні скриньки, статуетки, побутові предмети, зроблені руками.

 

Такі речі несуть у собі образ затишку та благополуччя. Крім того, іграшки з дерева мають неповторний аромат лісу. Образ іграшки з дерева може бути різноманітним, від жартівливих форм до складних композицій.

 

Така іграшка часто про щось нагадує, або підводить до правильних думок. Авторська іграшка з дерева може зображати лише контури якогось предмета або тварини. Передбачається, що власник іграшки сам може додумати риси, що бракують її, наділити її призначенням і якостями.

 

Іграшки з дереваІноді власники таких фігурок намагаються проявити креативність, декоруючи їх усілякими фарбами, витонченими гудзиками, намистинками та іншими елементами.

 

Статуетки з дерева можуть стати справжнім уособленням пристрасті, кохання та бажання. Обробляючи дерево, майстер плавно спрямовує композицію, наділяючи її палітрою емоцій та пожвавлюючи кожен елемент іграшки.

 

Особливе місце серед дерев’яних іграшок займає матрьошка. Традиційна розписна лялька, родом із Росії. Спочатку матрьошки оформлялися стандартно, і виглядали однаково, але в наш час така дерев’яна лялька може розписуватися будь-якими фарбами та наділятись обличчям відомої людини чи персонажа.

 

Авторські іграшки з глини

 

Авторські інтер’єрні іграшки з глини найчастіше створюються лише в одному екземплярі. Їх створення вимагає копіткості і процес виготовлення досить тривалий, хоч і дуже цікавий.

 

Іграшки із глиниТака скульптура цілком може бути портретною, може мати певний комплект одягу та мініатюрних аксесуарів.

 

Може бути цільною, на зразок монолітної скульптури, або ж мати шарнірні суглоби — така іграшка рухлива, і їй можна надати майже будь-яку позу.

 

Глиняна лялька завжди несе в собі емоції та почуття, а також може бути виконана в різних жанрах: реалістичний, інтер’єрний, фантазійний та інші.

 

Іграшка з глини може бути зроблена у вигляді горщика для квітів. Такий виріб стане цікавим декором вашого підвіконня. Іграшки з глини досить тендітні, проте своєю красою вони в жодному разі не поступляються іншим матеріалам, які використовують автори.

 

Авторський декор з газет

 

Декор із газетАвторські інтер’єрні іграшки з газетних трубочок це вже не рідкість. Нещодавно до нас дійшли техніки плетіння речей з газетних трубочок, про які ми раніше й не чули.

 

Однак останнім часом такі вироби отримали у нас визнання і стали дуже популярними.
Проте, газето-плетіння – це досить складний, кропіткий процес. Для створення такої іграшки знадобиться в середньому близько десяти днів.

 

Декорувати виріб можна будь-якими матеріалами, головне – це фантазія автора, адже основне його завдання – розкрити образ та суть іграшки. За готовністю виробу майстер може його пофарбувати.

 

Предмети інтер’єру з газетних трубочок виглядають дуже незвично і ексклюзивно, а також можуть стати гідним декором сімейного вогнища.

Плюшева зайка

Плюшева зайка Софі

Плюшева зайка Софі — перша робота після народження нашої донечки. Вухаста модниця для маленької принцеси, а м’якенький плюш робить іграшку…

Плюшева лиса

Плюшева лиса Аліса

Що сказати, ну дуже вже люблю я лисиць (ще з дитинства їх постійно малювала, але чомусь лише в сукнях та…